Zaproszenie na konferencję

Zapraszamy na Międzynarodową Konferencję “Przepuklina pachwinowa u dzieci – różne techniki, jeden cel. 20 lat techniki PIRS”, która odbędzie się w dniach 25-26 października 2024 r. we Wrocławiu. PTChD objęło patronat nad tym wydarzeniem.

“Naprawa przepukliny pachwinowej jest najczęstszą operacją w chirurgii dziecięcej. Postępy w chirurgii i anestezjologii zmniejszyły ryzyko tej operacji do tego stopnia, że jest ona wykonywana głównie w trybie ambulatoryjnym jako chirurgia jednego dnia. W ostatnich latach pojawiła się chirurgia minimalnie inwazyjna z wieloma nowymi technikami leczenia przepuklin pachwinowych. Ponieważ tradycyjne metody leczenia są dobrze ugruntowane i wysoce skuteczne, wprowadzenie nowych technik powinno przynajmniej przynieść korzyści i zaoferować przewagę nad starymi. Nasz cel jest jednak taki sam – naprawić przepuklinę. Podejścia klasyczne i laparoskopowe mają swoje zalety i wady oraz zwolenników po obu stronach. Chcemy zająć się wszystkimi tymi kwestiami w jednym miejscu z najwybitniejszymi chirurgami dziecięcymi z całego świata. ”

Tymi między innymi słowami na Konferencję zaprasza Prof. dr hab. Dariusz Patkowski – Kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

Szczegółowe informacje oraz rejestracja: https://webinar-med.pl/pirs/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *