I Ogólnopolska Konferencja Chirurgii Onkologicznej Dziecięcej im. Profesora Wojciecha Woźniaka

Zapraszamy serdecznie na I Ogólnopolską Konferencję Chirurgii Onkologicznej Dziecięcej im. Profesora Wojciecha Woźniaka. Wydarzenie, organizowane przez Klinikę Chirurgii, Traumatologii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Polskie Towarzystwo Chirurgów Dziecięcych odbędzie się 18-19 kwietnia 2024 r. w Poznaniu.

Spotkaniu towarzyszyć będą warsztaty kadawerowe pt. “Wideochirurgia w onkologii” zaplanowane na 17-18 kwietnia 2024 r.
Jak podkreśla w zaproszeniu prof. dr hab. n. med. Przemysław Mańkowski: “12 lat temu dziecięca chirurgia onkologiczna w naszym kraju straciła jednego ze swoich najwspanialszych przedstawicieli, jakim był prof. Wojciech Woźniak. Jeden z najgorętszych orędowników humanistycznego podejścia do naszej dziedziny, odpowiedzialny za wypracowanie szeregu metod chirurgicznych oszczędzających kończyny w leczeniu guzów kości zostaje oto patronem naszego spotkania, które ku jego pamięci będziemy chcieli organizować co roku wyznaczając sobie zadanie przeglądu najnowszych osiągnięć w naszej dziedzinie. Chcielibyśmy aby jego legendarne już podejście do pacjentów, pracy z nimi i rozwoju swoich umiejętności lekarskich przyświecało programowi, do którego zaprosiliśmy najwybitniejszych przedstawicieli dziedzin zabiegowych, chcąc przy tym zachować popularne współcześnie spojrzenie interdyscyplinarne.”
Już wkrótce ruszy rejestracja na oba wydarzenia. Zachęcamy do zapoznania się z programem oraz śledzenia strony konferencji: https://webinar-med.pl/onkologia/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *